M. Chapoutier La Ciboise Costières de Nîmes
Nog niet gewaardeerd | Schrijf je eigen review
De Costières de Nîmes hoort officieel bij Languedoc-Roussillon, maar men rekent de A.O.C. die het gebied in 1989 kreeg tot de wijngaarden van de Rhône Vallei. in Het wijngebied ligt ten oosten en ten zuiden van de oude Romeinse stad Nîmes en is ongeveer 60 km lang en 20 km breed.
Er heerst een Mediterraan klimaat met warme, zonnige zomers, Mistral wind en er valt iets meer regen dan in andere gebieden. De bodem bevat hier veel kiezel en keien die aangevoerd zijn door de Rhône en de wijnen hebben hetzelfde karakter als die vanCôtes du Rhône.
Michel Chapoutier is visionair en pionier op het gebied van de biodynamische wijnbouw en één van Frankrijk's meest gerespecteerde wijnmakers. Hij bracht de reputatievan het familiebedrijf naar de top van de Rhône. De verschillende druivensoorten voor de La Ciboise rouge (er is ook een aantrekkelijke blanc) worden,na een traditionele maceratie, apart gevinifieerd wat zo'n 3 tot 4 weken in beslag neemt. In deze fase wordt de gistende most dagelijks geproefd of remontage (het laten circuleren van de gistende most met de druivenschillen) gewenst is of juist achterwege moet blijven om aroma en tannine optimaal te integreren in de wijn in wording.
Een mooie rijke wijn, granaatrood van kleur en met een intens aroma. Rijp zacht fruit als frambozen en zwarte bessen zijn geod te herkennen in het bouquet. De smaak is vol en kruidig met lichte tannines.
De wijn kan jong gedronken worden en is, mits goed bewaard, houdbaar tot 5 jaar na de oogst.
Producent: M. Chapoutier
Herkomst: Rhône Vallei, Frankrijk
Appelatie: Costières de Nîmes
Ontwikkelings potentie: 5 jaar
Kleur: Granaatrood
Druif: Carignan, cinsault, grenache noir, mourvedre, syrah
Alcoholpercentage: 14%
Rijping: 6 maanden gerijpt op de fijne "Lie" in vaten.
0 sterren op basis van 0 beoordelingen
Je beoordeling toevoegen
